LEGO Star Wars: The Force Awakens to  kolejna gra, która przenosi nas do świata Star Wars  w stylu  LEGO. Ta cześć wydana 2016 roku przez Warner Bros. Interactive  opowiada historię  7 części sagi. Przechodzimy przygody oparte na fabule filmu  uzupełnione  o kilka dodatkowych wątków. Czyli historia toczy się wokół byłego szturmowca Finna i zbieraczki złomu Rey.

Sama rozgrywka nie wiele sie zmieniła od pierwszej częsci cyklu. Ciągle mamy do czynienia z kolorowa przygodówką z elementami logicznymi w której trzeba wykorzystać elementy otoczenia zrobione z kloców LEGO.

Zostało jednak wprowadzonych kilka usprawnień w stosunku do poprzednich cześć takich jak poprawiony lot statkiem lub możliwość efektownych walk na blastery.  Jednak cala reszta po za odrobinę podrasowanym silnikiem graficznym pozostała nie wiele zmieniona. Do przejścia będziemy mieli 5 wielkich map z różnymi planetami i lokacjami znanymi z filmów, które zapewnia rozrywkę na wiele godzin. Jeśli chodzi o multiplayer to gra pozwala na dwóch graczy i przechodzenie fabuły wspólnie na podzielonym ekranie.